“Yoshlar ovozi” festivali g‘oliblari aniqlandi
“Yoshlar ovozi” festivali g‘oliblari aniqlandi
“Yoshlar ovozi” tanlovining respublika bosqichida baxshichilik, opera, shuningdek estrada yo‘nalishida final musobaqalari o‘tkazildi.
Festivalning har bir yo‘nalish bo‘yicha mutlaq g‘oliblari aniqlandi.
Baxshichilik yo‘nalishi:
10-15 yosh toifasi:
1. Ashirbek Qozibayev Bahadirovich (Qoraqalpog‘iston Respublikasi);
2. Jamshid Shoqulov Abdusalom o‘g‘li (Qashqadaryo viloyati);
3. Doniyor Toshmurodov Doston o‘g‘li (Surxondaryo viloyati).
16-22 yosh toifasi:
1. Gulayim Oteshova Begim qizi (Qoraqalpog‘iston Respublikasi);
2. Og‘abek Ulashov Farmon o‘g‘li (Qashqadaryo viloyati);
3. Eldor Shomurodov Safar o‘g‘li (Toshkent shahri).
23-30 yosh toifasi:
1. Murodjon Aliyev Anvar o‘g‘li (Toshkent viloyati);
2. Farrux Nuraliyev Botir o‘g‘li (Surxondaryo viloyati);
3. Azamat Elmuratov Qurbanbayevich (Qoraqalpog‘iston Respublikasi).
Opera yo‘nalishi:
10-15 yosh toifasi:
1. Lazizbek Shonazarov Islom o‘g‘li (Toshkent shahri);
2. Baxitbek Qalibayev Majitdanovich (Qoraqalpog‘iston Respublikasi);
3. Nodira Tolibjonova Umidjon qizi (Navoiy viloyati).
16-22 yosh toifasi:
1. Zuhra Tursunboyeva Botir qizi (Toshkent viloyati);
2. Ozodjon Murodov Umariddin o‘g‘li (Qashqadaryo viloyati);
3. Malika Akmaljonova Akmaljon qizi (Samarqand viloyati).
23-30 yosh toifasi:
1. Kamol Muhammadiyev Faxriddin o‘g‘li (Surxondaryo viloyati);
2. Xo‘janazar Jumayev Jumanazar o‘g‘li (Qashqadaryo viloyati);
3. Xislat Komilov Nodirjon o‘g‘li (Toshkent shahri).
Estrada yo‘nalishi:
10-15 yosh toifasi:
1. Zarima Maxsudova Adilbek qizi (Qoraqalpog‘iston Respublikasi);
2. Maryam Cherkashina Vladimirovna (Toshkent shahri);
3. Laylo Sharafiddinova Avazbek qizi (Sirdaryo viloyati).
16-22 yosh toifasi:
1. Hojiakbar Tojiboyev Ulug‘bek o‘g‘li (Jizzax viloyati);
2. Noila Habibullayeva Dilshodbek qizi (Namangan viloyati);
3. Umida Farruxova Farrux qizi (Toshkent shahri).
23-30 yosh toifasi:
1. Alimbay Karimbayev Muratbayevich (Qorqalpog‘iston Respublikasi);
2. Kamron Mamadaliyev Ulug‘bek o‘g‘li (Namangan viloyati);
3. Munisbek Redjepov To‘raqulovich (Toshkent viloyati).
An’anaviy ijro yo‘nalishi:
10-15 yosh toifasi:
1. Sherbek Shavkatov Sherzodovich (Toshkent shahri);
2. Ozodbek Abdumatalibov Jasur o‘g‘li (Toshkent viloyati);
3. Asadbek Rahimov Kenjabayevich (Xorazm viloyati).
16-22 yosh toifasi:
1. Sevinch Jovliyeva Faxriddin qizi (Toshkent shahri);
2. Asqar Temirov Yo‘ldosh o‘g‘li (Surxondaryo viloyati);
3. Gulchiroy Baxshilloyeva Baxtiyor qizi (Buxoro viloyati).
23-30 yosh toifasi:
1. Xushnidjon Solijonov Xurshid o‘g‘li (Toshkent shahri);
2. Boboqul Orziyev Farmonqul o‘g‘li (Sirdaryo viloyati);
3. Azamatjon Yo‘ldashev A’zamjon o‘g‘li (Toshkent viloyati).
Eslatib o‘tamiz, 1-o‘rin – 50 million so‘mdan (to‘rt yo‘nalishda, jami 12 ta), 2-o‘rin – 30 million so‘mdan (to‘rt yo‘nalishda, jami 12 ta), 3-o‘rin – 20 million so‘mdan (to‘rt yo‘nalishda, jami 12 ta), shuningdek, qolgan barcha ishtirokchilar – 10 million so‘mdan pul mukofoti bilan taqdirlanadi.