Savollarga Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi Matbuot xizmati javob berdi
Soʻnggi vaqtlarda ommalashtirish platformasi turli muhokamalarga sabab boʻlmoqda. 2024-yil 7-fevraldagi ommalashtirish nizomida metodik qoʻllanma yoki metodik tavsiya topshirilishi taʻkidlangan. Shu vaqtgacha 3 marta pedagogik kengashda ishlar koʻrib chiqilgan, shuningdek, pedagogik kengash bayonnomasi, dars ishlanma, videodars tayyorlangan. 4-pedagogik kengash mart oyining oxirida boʻlishi jejalashtirilgan. Shunda 1-martda platformaga qanday ish joylanadi. Shu haqida batafsil maʻlumot bersangiz.
Pedagogik kengashning faoliyati jamoatchilik asosida tashkil etiladi. Kengashning asosiy vazifalaridan biri umumtaʼlim muassasasining faoliyatiga oid eng muhim va dolzarb masalalarni muhokama qilishdan iboratdir.
Pedagogik kengash yigʻilishi har chorakda kamida bir marta oʻtkaziladi. Zaruratga koʻra, navbatdan tashqari yigʻilishlar oʻtkazilishi mumkin.
Shu munosabat bilan pedagoglarning ommalashtirish uchun tavsiya etilayotgan metodik ishlarini muhokama qilish uchun navbatdan tashqari Pedagogik kengash yigʻilishi chaqirilishi mumkin.
Savollarga Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi
Matbuot xizmati javob berdi.